Forlax
Paxeladine
Smecta


Makrogolis (Forlax)


Makrogolis (Forlax), priklauso osmosinių laksantų grupei. Iš pradžių makrogolis santykinai didelėmis dozėmis buvo skiriamas žarnyno išvalymui, t.y., buvo naudojamas kaip paruošiamoji priemonė prieš virškinamojo trakto intervencines procedūras, dabar yra skiriamas ir vidurių užkietėjimo gydymui.

Peroraliai naudojant makrogolį (Forlax) jis nemetabolizuojamas, tai yra, nevyksta nei bakterinis, nei fermentinis skaidymas, todėl pH reikšmė ir žarnyno flora nekinta, nevyksta rūgimo procesas ir nesigamina žarnyno dujos. Yra tiksliai žinoma, kiek vandens gali prisijungti makrogolis (Forlax), tačiau kadangi šis preparatas jungiasi tik su išgertais skysčiais, nei skysčiai, nei elektrolitai nėra prarandami ir jų pusiausvyra nesutrinka. Makrogolis (Forlax) skatina vandens adsorbciją į sukietėjusį žarnų turinį, didina išmatų kiekį, sutrumpina slinkimo žarnynu laiką ir išplečia žarnų sienelę, kas sukelia pasituštinimo refleksą.

Makrogolio (Forlax) efektyvumas laikui bėgant nemažėja ir nepriklauso nei nuo vartojimo laiko (paros meto), nei nuo to, kada valgomas maistas. Panaudojus vaistą pirmasis efektas pastebimas po 1 – 2 dienų. Reguliariai vartojant šį preparatą paprastai tuštinamasi 1 kartą per parą. Kadangi makrogolis (Forlax) yra itin saugus vartojant ilgą laiką, labai efektyvus ir dažniausiai gerai toleruojamas, jis tapo pirmo pasirinkimo vidurius paleidžiančiu vaistu pacientams su įvairios kilmės lėtiniu bei opioidų sukeltu vidurių užkietėjimu, jei tik šie pacientai pajėgia suvartoti reikiamą skysčių kiekį (125ml skysčių kiekvienam pakeliui). Lyginant su laktulioze, gydant makrogoliu meteorizmas ir pilvo diegliai pasitaiko labai retai.

Forlax 10g skiriamas vyresniems kaip 8 metų amžiaus vaikams po 1-2 maišelius per parą.