Forlax
Paxeladine
Smecta


Smecta (dioktahedralsmektitas)


Efektyviai sumažinti vidurių turinio kiekį, viduriavimo trukmę, dažnį padeda paviršiniai, t.y. nesirezorbuojantys adsorbentai. Vienas iš jų, daugiau nei 25 m. klinikinėje praktikoje vartojamas, yra aliuminio-magnio salicilato plokštelės – dioctahedral Smectite (Smecta). Tai natūralus, efektyvus absorbentas, pasižymintis ir citoprotekcinėmis savybėmis. Jį 1981 m. JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) apibūdino kaip „saugų bereceptinį vaistą“.

Smecta, būdama neskaidulinės mikrokristalinės struktūros, pasižymi geresnėmis absorbcinėmis savybėmis nei kiti moliai, vartojami kaip antidiarėjiniai medikamentai. Ji nesąveikauja su rehidracinių tirpalų komponentais, maistu, yra saugi ir gerai toleruojama.

Smecta yra citoprotektorius, pasižymintis dideliu klampumu, dengiantis ir apsaugantis virškinimo trakto gleivinę. Reaguodamas su gleivių glikoproteinais, preparatas didina gleivinių atsparumą agresyviems veiksniams, neutralizuoja ir pašalina iš organizmo kai kuriuos virusus (rotavirusus), bakterijas (E.Coli, Vibrio cholerae, Camphylobacter jejuni) ir jų toksinus, tulžies druskas, nesuvirškintus angliavandenius. Smecta yra naudinga gydant Salmonella ir Campylobacter jejuni rezistentiškų antibiotikams padermių sukeltus viduriavimus, tačiau ji nepakeičia antibiotikoterapijos, tuomet, kai ji yra reikalinga. Tarp jos ir antibiotikų ar kitų vaistų išgėrimo turi praeiti 90 min. Iš virškinamojo trakto Smecta neįsiurbiama, pašalinama su išmatomis.

Vartojama vaikų ūminei ir lėtinei diarėjai, dirglios žarnos sindromui gydyti. Kūdikiams iki 1 metų skiriama pakelis Smectos per dieną tarp maitinimų, 1-2 metų vaikams – 1-2 pakeliai, vyresniems – 2-3 pakeliai per dieną ištirpinant miltelius pusėje stiklinės vandens, sulčių, jogurto ar skystos košelės.